Dodajanje podpisa v spletno e-pošto (Webmail)
Se med pisanjem e-sporočil vedno po nepotrebnem zamudite, ker morate znova in znova ročno dodajati svoj podpis? V današnjem prispevku boste izvedeli, kako v spletnem e-poštnem odjemalcu Webmail podpis pod vsako svoje sporočilo dodate samodejno. Tako boste privarčevali…
Preberite več »Kako WordPress prenesti iz ene mape v drugo?
Zakaj bi WordPress sploh želeli prestaviti iz ene mape v drugo? Zamislite si, da pripravljate novo spletno stran, in sicer to delate na spletnem naslovu www.vasadomena.si/nova. Ta naslov poznate le sami ali pa ste dostop do omenjene mape…
Preberite več »Moja spletna stran je bila napadena, kaj zdaj?
Ne glede na to, ali imate majhno spletno stran ali velik portal, vsako spletišče je nenehno podvrženo spletnim napadom. Le-te lahko razdelimo v tri sklope. 1. Napadi na nevzdrževane spletne strani V kar 98 % primerov do uspešnega…
Preberite več »Prenos WordPress strani med strežniki
Če želite svojo WordPress stran prenesti z enega na drug strežnik, to lahko storite z namenskim vtičnikom. V nadaljevanju preberite, kako prenos v nekaj korakih izvedete z vtičnikom Duplicator. Ta postopek lahko uporabite tudi za prenos z lokalnega…
Preberite več »Kako zaščitim svojo WordPress stran?
WordPress je najbolj priljubljen sistem za izdelavo spletnih strani. Zaradi priljubljenosti pa je tudi pogosta tarča spletnih napadalcev. V nadaljevanju preverite, kako učinkovito zaščitite stran pred napadalci, ki lahko spremenijo, okužijo ali izbrišejo vašo stran. Osnovni koraki za…
Preberite več »IDN domene – prednosti in slabosti
IDN domene (Internationalized Domain Names) so “internacionalizirane domene”, ki jih najpogosteje imenujemo kar domene s šumniki. Zakaj se razlikujejo od ostalih domen in katere so njihove prednosti ter slabosti, boste izvedeli v tokratni objavi. Lastnosti IDN domen Če…
Preberite več »Upravljanje s SSH ključi v nadzorni plošči cPanel
Želite do svojega paketa gostovanja dostopati prek SSH povezave? Potrebovali boste SSH ključ – niz šifriranih simbolov, ki se uporablja za preverjanje pristnosti posameznega računa na strežniku. Zaradi svojih lastnosti SSH ključi niso podvrženi Brute Force napadom, hkrati…
Preberite več »Je priponka e-pošte večja od datoteke na računalniku?
Večina e-poštnih sistemov omogoča pošiljanje sporočil s priponkami, ki skupaj ne presegajo velikosti 25 MB. To velja tudi za Gmail, daleč najbolj priljubljen e-poštni odjemalec na svetu. Čeprav ste morda želeli poslati priponko, ki ne presega omejitve, pa…
Preberite več »Kako pohitriti WordPress?
Po podatkih W3Techs je na sistemu WordPress postavljenih že več kot 33 % vseh spletnih strani. Ker gre za brezplačno, uporabniku prijazno in izjemno fleksibilno rešitev, podatek o tem, da sistem Joomla na drugem mestu krepko zaostaja (na…
Preberite več »Pošiljanje e-pošte prek PHPMailer ali SMTP?
Ko pošiljate e-sporočila, je pomembno, da le-ta pristanejo v prejemnikovem predalu z želeno pošto. Si predstavljate, kako nerodna je lahko situacija, ko v primeru, da imate spletno trgovino, vaše stranke obvestila o naročilu, predračune in druga pomembna sporočila…
Preberite več »